Teātra studija „Sofit”

Vera Maļina – režisore, teātra pedagogs, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā strādā kopš 1998.gada kā teātra studijas „Sofit” vadītāja. Daudzi no režisores veidotajiem iestudējumiem ieguvuši augstu vērtējumu dažādās teātru skatēs un konkursos.

Kolektīvs vairakkārt piedalījies prestižos festivālos un teātra dienās. Teātra studija ir viens no populārākajiem mākslinieciskajiem kolektīviem mūsu ģimnāzijā.

Daži teātra studijas absolventi pēc ģimnāzijas beigšanas ir saistījuši savu dzīvi ar teātri un kino. Kāds jau beidzis mācības, cits vēl tikai studē teātru skolās Rīgā, Maskavā, Pēterburgā. Bet jau tagad visi spīdoši spēj uzstāties profesionālos pasākumos, filmējas kino. Šie skolas absolventi ir mūsu lepnums – Ņikita Tarasovs, Grigorijs Skrjabkins, Vitālijs Ščaņņikovs, Ņikita Voroņins.

Režisore Vera Maļina palīdz studijas audzēkņiem attīstīt sevī mākslinieciskās spējas, māca uz skatuves justies brīvi un nepiespiesti, dod iespēju izpausties darbojoties gan etīdēs, gan iejusties uz skatuves literāro personāžu tēlos. Aizraujošajās studijas nodarbībās bērniem tiek attīstīta fantāzija, komunikabilitāte, gaumes izjūta.

Šajā mācību gadā studijas jaunākā grupiņa mūs priecēja ar jaunu izrādi pēc A.Usačova pasakas „Spārni Īkstītei”. Daudziem mazajiem bērniem tā bija pirmā debija uz skatuves. Projekta realizācija nebūtu bijusi iespējama bez vecāku līdzdalības un palīdzības. Vecāki palīdzēja mācīties lomas, šuva kostīmus, gatavoja dekorācijas. Liels paldies viņiem par to!
Vecāko klašu skolēni Jaungada svinībām sagatavoja spilgtus pantonīmas uzvedumus, bet šobrīd strādā pie jaunas izrādes „Runīgais mājas gariņš” pēc A.Grīna stāsta motīviem.