Horeogrāfijas studija „Fuete”

Horeogrāfijas kolektīvs “Fuetē” Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā tika izveidots 1995.gadā. Nozīmīga loma kolektīva veidošanā bija tā ilggadējai vadītājai izbijušai Latvijas baleta trupas balerīnai Olgai Zariņai, kura centās savām audzēknēm mācīt mīlēt klasisko deju.

O.Zariņai izdevās izveidot neparastu repertuāru: mūsdienu ritmu un plastikas sajaukumu ar oriģinālu klasisko horeogrāfiju. Kolektīvs aktīvi iesaistījās labdarības koncertos, skatēs, konkursos un festivālos, kur vienmēr izcīnīja godalgotas vietas.

 

Horeogrāfijas kolektīvs “Fuetē” ir viena liela, draudzīga ģimene, kurā vecākās dejotājas palīdz mazākajām apgūt dejas mākslu, kopīgi tiek iestudēts, mēģināts, slīpēts un pilnveidots. Neatsveramu emocionālu atbalstu vadītājai un audzēknēm sniedz vecāki, kas palīdz arī šūt skatuves tērpus un organizēt izbraukuma pasākumus.

Milzīgs Olgas Zariņas nopelns bija prasme veidot radošu un draudzīgu atmosfēru kolektīvā, pastāvīgi to uzturēt un pilnveidot, kas ir un paliek šī kolektīva veiksmes atslēga.

Šajā gadā mainījās pedagogi. Šobrīd kolektīvu vada Vira Doneta un Diana Paramonova., tāpēc kolektīvs pašlaik atrodas jaunu tēmu meklējumos horeogrāfijā. Mēs ticam, ka kolektīvu gaida jaunas idejas un pasakaini uzvedumi!