Komanda 2017./2018.m.g.

Skolēnu pašpārvalde 2017./2018.m.g.

Šajā mācību gadā skolēnu pašpārvalde prezidenta Ē.Rucko vadībā turpināja sadarbību ar pansionātu „Liepa”. Vecāko klašu skolēni šogad meklēja vecos cilvēkus, spēlēja galda spēles, sarunājās un uzklausīja viņu dzīves stāstus, kā arī palīdzēja sakopt un uzturēt kārtībā un tīrībā pansionāta teritoriju.

Pateicoties skolēnu pašpārvaldes aktivitātei, skolēni ne tikai piedalījās bērnu radio KIDS FM projektā, popularizēja jauniešu auditorijai mūsu ģimnāzijas sasniegumus dažādās sfērās, bet arī ieguva projekta galveno balvu – televizoru.

Daudz pozitīvu emociju un jaunu paziņu jauniešiem dāvāja gada sporta projekts „Vienoti Olimpiskajā kustībā!”, kas popularizē gan jauniešu olimpisko kustību Latvijā, gan aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Par aktīvu piedalīšanos un spožām idejām komanda tika apbalvota ar diplomu un burvīgu grāmatu par olimpisko kustību Latvijā un mūsu izcilajiem sportistiem.

Protams, nozīmīga ir dalība konkursā „Es esmu Latvija un Eiropa” un SSE lekcijas, kas ļāva sazināties ar vienaudžiem un apspriest mūsu valsts nākotni.

Komanda 2016./2017.m.g.

Ļoti interesanti šajā mācību gadā strādāja mūsu skolas skolēnu padome Valērijas Rogovajas vadībā. Savu darbu kā skolēnu padomes prezidente jauniete sāka ar ideju, noorganizēt dažādus konkursus ar devīzi “Rīga vieno”. Valērija kopā ar domubiedru komandu izdomāja projektu, kas apvienoja divas Rīgas skolas – mūsu un Rīgas Ostvalda vidusskolu, projekta ideju iesniedza Rīgas domē un saņēma finansējumu tā realizācijai. Meitenei kopā ar savu komandu teicami izdevās novadīt trīs pasākumus, veltītus Latvijas simtgades sagaidīšanai: jauno Rīgas talantu šovu, spēli “Vai pazīsti Latviju?” un Jura Podnieka dokumentālās filmas “Vai viegli būt jaunam? kopīgu noskatīšanos un diskusiju par filmā skartajiem jautājumiem. Pasākumos piedalījās ap 150 mūsu un Ostvalda vidusskolas skolēni un viņu vecāki.

Komanda 2015./2016.m.g.

2015./2016.mācību gadā mūsu skolā ļoti aktīvi darbojās skolēnu pašpārvalde Pāvela Ananova vadībā. Aktivitātēs iesaistījās ne tikai pašpārvaldes pārstāvji, bet arī atsevišķu klašu aktīvisti.

Visa mācību gada laikā 40 skolēnus no visām 9.-12.klasēm vienoja kopīgs mērķis un ideja – padarīt skolas dzīvi interesantu un dažādu, pieteikt sevi kā radošus aktīvistus un interesantu ideju ģeneratorus Rīgas Skolēnu Domei. Vecāko klašu audzēkņi darbojās ar entuziasmu un ļoti centās, lai skolas dzīve visiem skolēniem paliktu spilgtā atmiņā.

Sociālajā tīklā “Facebook” jaunieši kontaktējās gan ar saviem skolas biedriem, gan citu skolu skolēniem, kā arī ārzemju skolu audzēkņiem, - tika apspriestas svarīgas tēmas: skolas mikroklimats, novadīto pasākumu trūkumi un kopējie panākumi.

Kā ierasts, skolēnu pašpārvalde organizēja dažādus svētkus: Skolotāju dienu, Jaungada balli, Svētā Valentīna dienu; rīkoja tematiskos vakarus; bija lielās foto sesijas iniciatori par godu skolas 30.gadu jubilejai un, protams, visa pašpārvaldes komanda aktīvi piedalījās pavasara sestdienas talkā.

Dalībnieki veiksmīgi darbojās dažādos projektos: starptautiskajā radošajā projektā „Nakts gājiens ar tīņiem”, «Šerloka Holmsa kurpēs», «Tēls bez rāmjiem» (Latvijas Nacionālajā bibliotēkā), palīdzēja sākumskolas skolotājiem skolas viesu uzņemšanā, strādāja pie skolas prezentācijas projektā „My earth depends on me” Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā (ISMA).

Mūsu jaunieši ar panākumiem darbojās Rīgas Skolēnu Domē. Lepojamies ar rezultātu – jau trešo gadu pēc kārtas mūsu ģimnāzija saņēma Rīgas Skolēnu Domes balvu par organizētajiem labākajiem un spilgtākajiem skolas svētkiem: Skolotāju dienu – 2015!

Ar lepnumu vēlamies pastāstīt, ka mūsu skolas skolēnu pašpārvalde piedalījās arī Eiropas Jauniešu parlamenta sēdēs, Latvijas Jaunatnes Saeimā, kur tika apspriesti pusaudžu veselības veicināšanas jautājumi, jauniešu darba tirgus problēmas, kā arī spriests par Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts lomas stiprināšanu.

Komanda 2013./2014.m.g.

SKOLĒNU PAŠPĀRVALDE 2013 -2014.GADAM

Prezidente Kristīna Fainveica

Kā prezidente  sev par mērķi izvirzīju šādu uzdevumu - skolēnu pašpārvaldi maksimāli iesaistīt visos skolas ārpusklases pasākumos, motivēt jauniešus aktīvi iesaistīties visos Rīgas Skolēnu Domes organizētajos semināros, sesijās, kongresos.

Mums izdevās: tradicionālajos skolas svētkos ieviest jaunas, svaigas idejas un jauninājumus (tējas viesistabas, fotosalonu, kinoklubu...), organizēt ģimnāzijas skolēnu konferenci par viņu nākotnes skolas redzējumu, piedalīties Kosmosa dienās, svētkos, kas organizēti mikrorajona iedzīvotājiem, modernizēt skolas avīzi "Jegoza", izveidot sadarbību ar skolas muzeju, piedalīties četrās Eiropas Jauniešu parlamenta sesijās.

Rezultāts: No 22 pašpārvaldē ievēlētajiem vecāko klašu skolēniem - 19 ļoti aktīvi visa mācību gada laikā iesaistījās pašpārvaldes darbā.  Pateicoties  ģimnāzistu aktivitātēm un mūsu izveidotajai spožajai prezentācijai, mūsu skolas muzejs ieguva 1. vietu Rīgas vispārējās izglītības iestāžu vēstures muzeju skatē. Skolas avīze sāka iznākt arī interneta formātā. Pateicoties aktīvai darbībai Eiropas Jauniešu parlamentā, ieguvām jaunus draugus daudzās pasaules valstīs. Mūsu aktivitātes un konstruktīvie priekšlikumi tika augstu novērtēti Rīgas Skolēnu Domē - ieguvām balvu "Fēnikss" kā pati aktīvākā un spožākā 2013.-2014.gada skolēnu pašpārvalde.

 

Par skolēnu pašpārvaldi

Skolēnu pašpārvalde, kuru vada Iļja Leiko, šajā mācību gadā kā prioritāti izvirzījusi labdarību. Oktobrī tika izveidota darba grupa no 10.klašu skolēniem, kas devās uz „Likteņdārzu” Koknesē.  Skolēni aktīvi darbojās teritorijas labiekārtošanas darbos, kā dāvanu no mūsu skolas iestādīja kociņu, kurš tika iegādāts par ģimnāzistu saziedotajiem līdzekļiem.

Decembrī tika noorganizēta dāvanu vākšana „Drosmes kastītē” Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem. Dāvaniņas bērniem tika izsniegtas kā veseļošanās veicināšanas balvas pēc smagām atveseļošanās procedūrām. Pašpārvaldes aktīvisti aktīvi piedalījās šajos svētkos, kuri, kā mēs ļoti ceram, kaut nedaudz mazos slimniekus iepriecināja viņu smagajā ikdienā.

Labdarība katram liek apzināties, ka dzīvē ne tikai jāņem, bet vēl svarīgāk ir iemācīties dod un dalīties. Vēl vairāk – palīdzot citiem, sāc just prieku un gandarījumu par paveikto.
Pavasarī skolēnu pašpārvalde plāno sniegt palīdzību Visu Svēto baznīcai, kuras vadītājs ir mūsu kristīgās ētikas skolotājs – Tēvs Makarijs.

Vairāk rakstu...