Brauciens uz Somiju

No 13. līdz 17. februārim trīs skolotājas – Nataļja Stupele, Jeļena Martjanova un Natālija Jakovele - NordplusJunior projekta My Earth depends on me ietvaros devās vizītē uz burvīgu vietu Somijā – Porvoo pilsētu, Võsukese Lasteaed pirmsskolu . Vizītes laikā uzzinājām ļoti daudz interesanta par pašu pilsētu un partnerskolas darbu, piedalījāmies mācību stundās un iepazināmies ar skolas dabaszinātņu bloka laboratoriju.
Projekta dalībnieki apmeklēja somu skolu un piedalījās mācību audzināšanas procesā, vērojot mācību procesu un darba organizāciju. Bijām pārsteigti, ka skolēni arī šeit (tāpat kā Islandē) nevalkā apavus skolā, somu bērni daudz laika pavada svaigā gaisā.

 

Par projektu

Starptautiskā projekta Nordpluss nosaukums ir: "My Earth depends on me".

Šajā projektā piedalās 5 dalībvalstis no Dānijas, Lietuvas, Igaunijas, Islandes un Latvijas. Projekts paredzēts 2 mācību gadiem (2015./2017.). Projektā piedalās tikai pedagogi no pirmskolu un sākumsskolu mācību iestādēm. Mūsu skolu un valsti pārstāv: Stupele Nataļja, Dombrovska Kristīne, Kardis Svetlana. Šāda veida projekts, kur ir iesaistīti sākumskolas skolotāji un skolēni ir pirmoreizi, kas ir ļoti patīkami un neierasti.