Erasmus+ KA2 projekta dalībnieku ceturtā tikšanās Spānijā

No 2016.gada 20.novembra līdz 26.novembrim, 6 skolēni un 5 pedagogi no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas viesojās Spānijā IES MARIA MOLINER vidusskolā, kur piedalījās starptautiskā Erasmus+ KA2 projekta „Media, social networks and ICT: opportunities for learning” ceturtajā skolēnu un pedagogu apmaiņas sanāksmē. Šajā aktivitātē piedalījās arī skolēni un skolotāji no Itālijas, Polijas, Turcijas, Spānijas, Grieķijas.

Jau pirmajā dienā skolēni un pedagogi tika iesaistīti dažādos projekta pasākumos: darba grupās un diskusijās par to, kā atpazīt kibermobingu, mācījās kā rīkoties līdzīgās situācijās, uzzināja par jauniešu pašu piedzīvoto un viņu rīcību problēmas risināšanā. Mūsu skolnieces: Nika Kovaļova, Sofya Kurochkina, Anna Bogačova, Anastasija Grigorjeva, Marija Mizinova un Jana Komļeva bija ļoti labi sagatavojušās diskusijām par projekta tēmu, citu skolu pedagogi uzteica meiteņu labās angļu valodas prasmes.

Spāņu kolēgi jauniešiem bija sagatavojuši interesantu nodarbību, kurā mācīja, kā veiksmīgi veidot savu virtuālo tēlu. Skolēni sagatavoja prezentācijas par sevi un valsti, pēc kuru noskatīsanās tika sniegts īss izvērtējums un ieteikumi.

Pēdējā dienā visas dalībskolas prezentēja savu mājas darbu – skolēnu filmētu video par to, kā notiek kiberterrizēšana internetā, kā no tā sevi pasargāt, kā rīkoties šādas situācijās.

Paralēli skolēnu nodarbībām tika organizēta arī skolotāju pieredzes apmaiņa par iespējām skolās īstenot medijpratību, tika uzklausītas labas idejas turpmākajam darbam, kā arī izvertēts jau paveiktais. Mūsu pedagogu grupai: Ludmilai Romanovai, Lienei Juhņevskai Irinai Maļinovskai un Olgai Krukovskai, kā arī direktorei Svelanai Semenko projekts sniedza iespēju iepazīties ar IES MARIA MOLINER vidusskolu Spānijā, - uzzināt kā Spānijas skolā tiek organizēts mācību darbs, kā skolēni tiek iesaistīti dažādās izzinošās aktivitātēs.

Neizpalika arī Spānijas kultūras un tradīciju iepazīšana. Ar interesi tika apmeklēta vēsturiskā pilsēta Sagunto, kas pazīstama ar savu bagātīgo vēsturisko mantojumu – pili, romiešu teātri un arheoloģiskajiem atradumiem no romiešu laikiem. Visiem ļoti patika arī izzinošā un interaktīvā nodarbība Valensijas vecpilsētā un zinātnes muzeja apmeklējums Mākslas un zinātnes pilsētiņā, kas līdzinājās AHA centram Igaunijā.

Nākamā tikšanas ir mums ļoti nozīmīga, jo jau martā visi jauniegūti draugi viesosies mūsu skolā, kas arī būs projekta pēdējā sanāksme.

Direktores vietniece izglītības jomā Liene Juhņevska

 

  • 20161121_094028
  • 20161121_095056
  • 20161121_114634
  • 20161121_170610
  • 20161123_125441
  • Span1