Projekts "Erasmus+" Rīgā

No 19.03.2017. līdz 26.03.2017., Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā notika starptautisks pasākums: Erasmus+ KA2 projekta „Media, social networks and ICT: opportunities for learning” piektā, projekta noslēdzošā, skolēnu un pedagogu apmaiņas sanāksme. Projekta mērķis – sekmēt skolēnu medijpratību, prasmi atrast nepieciešamo informāciju internetā un to kritiski izvērtēt.

 

Sanāksmē piedalījās skolēni un skolotāji no Itālijas, Polijas, Turcijas, Spānijas, Grieķijas un Latvijas – pavisam kopā 23 skolotāji un 47 skolēni, lai īstenotu projektā noteiktās aktivitātes: “Eiropas ziņas”, “Pasaules sieviešu atspoguļojums medijos”, “Orientēšanās pilsētā”. Aktivitātē “Eiropas ziņas” skolēni viens otru iepazīstināja ar mājas darbu – informāciju medijos par kādu notikumu Latvijā. Skolēni pārliecinājās, ka dažādu mediju ziņojumi par vienu un to pašu notikumu var būt atšķirīgi interpretēti, un katram pašam jāizvērtē ziņu patiesums. Nodarbības noslēgumā skolēni paši radīja savu ziņu par noteiktu tēmu. Savukārt nodarbībā “Pasaules sieviešu atspoguļojums medijos” skolēni jau demonstrēja projektā apgūto prasmi - atrast informāciju internetā, izvērtēt to un veidot prezentāciju pēc noteiktiem kritērijiem.

Papildus mācību aktivitātēm ģimnāzijā, jaunieši apmeklēja nodarbību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur viņiem bija iespēja piedalīties nodarbībā “Informācijas meklēšana internetā” un aplūkot mūsu “Gaismas pils” plašās telpas. Interesanta un saturīgām sarunām bagāta izvērtās mūsu skaitliski lielās gupas tikšanās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

Interaktīvā aktivitātē “Orientēšanās pilsētā” viesi tika iepazīstināti ar Rīgu, kuras laikā tika uzņemti neskaitāmi foto piemiņai no Latvijas galvaspilsētas. Mācību ekskursija “Annas Pagrabos” ļāva izbaudīt miniplanetārija iespējas un vērot, kā zvaigznes debesīs redzam mēs un kā - mūsu jauniegūtie draugi savās mājās.

Latvija nav tikai Rīga, tāpēc partnerskolu skolēnus un skolotājus iesaistījām aizraujošā nodarbībā Turaidas pilī par rakstītprasmes apguves iespējām viduslaikos uz vaska tāfelītēm un glītrakstīšanu ar spalvas kātu. Maizes ceptuvē “Lāči” katram tika dota iespēja izcept savu melnās maizes kukulīti, kādu iespējams baudīt tikai Latvijā.

Vēsais un vējainais Latvijas pavasaris ar saviem mainīgajiem laika apstākļiem ik dienu vēl vairāk paspilgtināja ciemiņu iespaidus par Latviju un tās dabu. Neizpalika arī projekta noslēguma ballīte, ar interesantiem konkursiem, skolēnu un skolotāju priekšnesumiem.

Ikviens dalībnieks projektā guva jaunu pieredzi un draugus, kā arī attīstīja savas prasmes angļu valodā un zināšanas par drošu un atbildīgu mediju lietošanu. Darbs pie projekta ir nesis neaizmirstamas emocijas un pozitīvus iespaidus!

Paldies pedagogiem: L.Romanovai, O.Krukoskai, I.Hitrovai, I.Maļinovskai, A.Pjateckai, J.Mironovai, direktores vietniecei izglītības jomā T.Lukjanovai un studentei Kristīnei par ieguldīto darbu projekta uzdevumu īstenošanā. Paldies vecākiem, kas uzņēma un rūpējās par viesskolēniem, jo tā ir liela uzdrīkstēšanās uzņemt savās mājās nezināmu jaunieti no citas valsts un citas kultūras!

Direktores vietniece izglītības jomā Liene Juhņevska

 • 01
 • 02
 • 05
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • IMG-20170320-WA0012
 • IMG-20170320-WA0021
 • IMG-20170321-WA0000
 • IMG-20170321-WA0002
 • IMG-20170323-WA0009