Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas jaunā korpusa foto

Polārā lāča diena

27.februāris Polārā lāča dienā aicinām pārdomāt, ko katrs varētu darīt, lai samazinātu  enerģijas patēriņu un neveicinātu globālo sasilšanu, kas ietekmē lāču izdzīvošanu. 

Leduslācis, baltais lācis  jeb polārlācis apdzīvo šauru ekoloģisko telpu- nelielas teritorijas  ziemeļu polārajā apgabalā. Šobrīd pasaulē varētu būt 20 000 -25 000 leduslāču, kas dzīvo Grenlandē (Dānija), Svalbārā ( Norvēģija), Aļaskā (ASV), Kanādas un Krievijas pašos ziemeļos. Šīs 5 valstis 1973.gadā ir vienojušās par leduslāču izpēti un aizsardzību.

Polārā lāča dienas grāmatu izstāde

Svētki

18. novembris katram latvietim ir paši nozīmīgākie valsts svētki, atzīmējot neatkarīgas Latvijas valsts dzimšanu 1918. gadā.

Bibliotēkas izstāde  Bibliotēkas izstāde Bibliotēkas izstāde 

Pasākums skolēniem

Pasākums Natālijas Draudziņas vidusskolā "Atklātņu pasaulē". Tajā piedalījās 4. d klase un klases audzinātāja Gunda Kalme .
Pasākumu vadīja Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas bibliotekāre Marina Kovaļa.

4.d klases skolēni

Izstāde Ziemassvētku atklātņu stāsts

Kas ir ziemassvētki, Kas ir ziemassvētki?

Vai tu pateikt vari, Kas ir ziemassvētki?

Maza, maza eglīte, Asas asas adatas! 

Spoža, spoža svecīte, Karsta, karsta liesmiņa!

Maza, maza dziesmiņa, Liela, liela dāvana!

Izstāde  Izstāde

Kas ir Ziemassvētki?

Ziemassvētki ir paši mājīgākie, sirsnīgākie svētki, un sagaidīt Ziemassvētkus visai ģimenei kopā ir burvīga tradīcija. Mūsdienu dzīves ritms nevarētu nemaz neizmainīt rituālus, tradīcijas, kas saglabājušās kopš seniem laikiem. Bet kāpēc gan nepacensties savā ģimenē radīt siltu, dvēselisku atmosfēru tieši Ziemassvētku vakarā, pārrunājot savā starpā par Ziemassvētku svinēšanas vēsturi, tradīcijām?Ziemassvētki ir lielākie ziemas sezonas svētki, kas kopš neatminamiem laikiem tiek svinēti visā plašajā pasaulē. Ziemassvētki gadu no gada tiek svinēti decembra divdesmitajos datumos – lielākā daļa pasaules iedzīvotāju tos svin laikā no 24. līdz 26. decembrim (24. decembris ir Ziemassvētku vakars, bet 25. un 26. decembris ir attiecīgi Pirmie un Otrie Ziemassvētki), pareizticīgie tos svin no 6. līdz 8. janvārim, bet tie, kuri svin ziemas saulgriežus pēc savu senču tradīcijām, dara to laikā no 20. līdz 22. decembrim, kad astronomiski iestājas ziemas saulgrieži.

Bibliotēkas Ziemassvētku izstāde  Bibliotēkas Ziemassvētku izstāde

 

Bibliotēkā apskatāma izstāde par kaķiem

Kaķi ir vieni no populārākajiem mājdzīvniekiem pasaulē. Viņi apbur ar savu harizmu un noslēpumainību. Ir daudz lietas, ko mēs par viņiem nezinām, taču tieši tas murrātājus padara tik interesantus.Mājas kaķis jeb kaķis  ir mazs, plēsīgs kaķu dzimtas zīdītājs, kurš pieradināts pirms vairāk nekā 9500 gadiem.] Kaķis ir ļoti populārs mājdzīvnieks, jo palīdz cilvēkam cīnīties ar dažādiem kaitēkļiem, piemēram, pelēm, čūskām un pat skorpioniem.Ir zināms, ka kaķi medī vairāk nekā 1000 dažādu citu dzīvnieku sugu. Tiem var iemācīt izpildīt dažādas vienkāršas komandas. Kaķi spēj iemācīties manipulēt ar dažādiem vienkāršiem mehānismiem, piemēram, tie māk atvērt durvis, izmantojot durvju rokturus. Kaķis, iespējams, ir populārākais mājas mīlulis pasaulē; kopumā pasaulē ir aptuveni 600 miljoni kaķu.

Kaķu izstāde  Kaķu izstāde  Kaķu izstāde Kaķu izstāde

Februāra jubilāri

Zigfrīds Anna Meierovics (1887. gada 5. februāris — 1925. gada 22. augusts) bija Latvijas sabiedriskais un politiskais darbinieks. Viņš bija pirmais Latvijas Ārlietu ministrs un otrais Latvijas Republikas Ministru prezidents Būdams ārlietu ministrs, Meierovics nodrošināja Latvijas Republikas starptautisku de facto un de iure atzīšanu.


Čārlzs Džons Hafams Dikenss - (Charles John Huffam Dickens; dzimis 1812. gada 7. februārī, miris 1870. gada 9. jūlijā) bija angļu rakstnieks, daudzu nozīmīgu un pazīstamu romānu autors ("Dāvids Koperfīlds", "Olivers Tvists", "Pikvika kluba piezīmes" utt.). Viņu mēdz uzskatīt par izcilāko Viktorijas laika rakstnieku.

 • 01

  01

 • 02

  02

 • 03

  03

 • 04

  04

  Ieskaties!

  Skolas bibliotēkā izstāde: rakstnieki janvāra jubilāri Tolkins Dž.,Moljērs Ž., Kerols L., Milns A.

  Grāmatu izstāde

  Bibliotēkā apskatāma izstāde!

  Izstādes mērķis:
  noskaidrot to, kādas atbildes uz kādiem jautājumiem ir jāatrod vēl pirms nākotnes profesijas izvēles. Tu jau noteikti esi dzirdējis par to, ka pastāv atšķirība starp karjeru un darbu. Kāda ir atšķirība? Karjera ir tava nākotne – iegūtās prasmes, iemaņas, kontakti un amats. Tas ir tas, ko tu vēlies darīt ilgtermiņā. Pretēji, darbs ir tas, ko tu dari katru dienu saņemot par to atlīdzību – izdari prasīto un dodies mājās. Laika gaitā tu vari nomainīt vairākas darba vietas. Darbs ir tas, kas var palīdzēt tev sasniegt nākotnes mērķus.

  DAŽI SVARĪGI JAUTĀJUMI
  Pirms profesijas izvēles mēs bieži vien neapzinamies to, kāda ir ikdiena profesijā, to, vai man nevis kaimiņam patiks mans amata nosaukums. Visgrūtākais ir saprast, vai izvēlētā profesija ir tā, kurā tu vēlētos strādāt visu savu mūžu, tādēļ piedāvājam tev iepazīties ar 15 jautājumiem, par kuriem ir ieteicams padomāt vēl pirms profesijas izvēles:

  • Kas tev padodas? – Tavas prasmes, iemaņas.
  • Ko tev patīk darīt atkal un atkal?
  • Vai tu zini, no kā tu vēlies izvairīties savā darbā?
  • Skolotāja/ģimene/ draugi uzskata, ka tev padodas…?
  • Kur tu atrodies pašlaik? Kādi ir tavi līdzšinējie sasniegumi? – Apbalvojumi, sertifikāti, kursi, izglītība, pieredze.
  • Bez kādiem faktoriem tu nespēj iedomāties savu darbu un darba vietu? – Nauda, gandarījums, karjeras izaugsme, vērtības, cilvēki, atrašanās vieta, darba veids, darba laiks.
  • Kas ietekmē tavu profesijas izvēli? – Ģimene, nauda, tu, citi. Kā izpaužas šī ietekme? Ko tu par to domā?
  • Vai tev ir profesijā ietekmīgu cilvēku kontakti? Kādās profesijās?
  • Ko tu vēlies darīt, lai turpmākos 40 gadus būtu laimīgs?
  • Kāda ir tava sapņu profesija? Kādēļ?
  • Kas ir nepieciešams, lai sasniegtu savu sapņu profesiju? Kādi resursi tev ir pieejami jau pašlaik savu sapņu īstenošanai?
  • Ja tu pašlaik nevari sasniegt savu sapņu darbu, ko tu vari apgūt no iepriekšējām atbildēm un, kā to pielāgot citam darbam, profesijai?
  • Kas ir nepieciešams pareizā lēmuma pieņemšanai?
  • Kas tev ir jāuzrunā?
  • Kā tu domā, cik daudz tu vari sasniegt, ja visas pūles un enerģiju novirzīsi personīgajai attīstībai un darbam?

  Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādus jautājumus ir vērts pārdomāt vēl pirms profesijas izvēles palīdzēja tev vēl vienu reizi pārliecināties par šī lēmuma nozīmīgumu. Vai tu esi atbildējis uz šiem jautājumiem?

  Skolas bibliotēkā plauktos vairāku grāmatu izstāde par tēmu - Karjera

  Pirmo klašu skolēni iepazīstas ar grāmatu pasauli

  Bibliotēka ir grāmatu krātuve, tur dzīvo daudz grāmatu. Bez grāmatas taču nav iedomājama mūsu dzīve, cilvēkam jāmācās, lai kļūtu gudrs un izglītots, bet zināšanas cilvēkam dod grāmata.

  Lai tuvāk iepazītos ar krātuvi, kur dzīvo daudz grāmatu, pirmo klašu skolēni devās interesantā un izzinošā ceļojumā uz skolas bibliotēku. Lielākā daļa no bērniem bibliotēkā bija pirmo reizi. Bērni uzzināja, ka katrai grāmatiņai ir sava "mājiņa" ar adresi, ka grāmatām patīk saudzīgas, tīras rokas. Galvenais, grāmatas ir laimīgas, kad tās lasa bērni! Skolēni ar interesi pētīja grāmatas par dinozauriem, pirātiem, princesēm.
  Pirmklasnieki secināja, ka uz bibliotēku jāiet vēl, jo ir tik daudz jaunu grāmatu, kuras vēl jāizpēta!

  Izstāde

  1860. gada 29. janvārī dzimis krievu rakstnieks un dramaturgs Antons Čehovs (158) (krievu: Антон Павлович Чехов) miris 1904. gada 15. jūlijā [v.s.2. jūlijā]) bija krievu īso stāstu rakstnieks un dramaturgs, un tiek uzskatīts par vienu no labākajiem īso stāstu rakstniekiem pasaulē.[1] Par Čehova svarīgākajiem darbiem dramaturģijā tiek uzskatītas četras lugas: “Kaija”, “Tēvocis Vaņa”, “Trīs māsas” un “Ķiršu dārzs”; daudzi rakstnieki un kritiķi augstu novērtējuši arī viņa īsos stāstus. Bibliotēkā ir apskatāma izstāde veltīta rakstniekam “Atcerēsimies Čehovu”.

  Skolas bibliotēkā grāmatu plauktos izliktas Čehova grāmatas. Atvērtas grāmatas ar attēliem par Čehova dzīvi.

  Pasākums 5. klasēm

  2019.gada novembrī 5.klases skolēni sadarbībā ar latviešu valodas skolotājiem tika iepazīstināti ar skolas bibliotēkas elektronisko katalogu ALISE, kā ar to strādāt, un piedalījās krustvārdu mīklas risināšanā. Paldies Elīnai Zaķei,  Jeļenai Muravskai, Marinai Djadenko un Ērikai Rakovskai par sadarbību!