Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas jaunā korpusa foto

Bibliotēkā apskatāma izstāde!

Izstādes mērķis:
noskaidrot to, kādas atbildes uz kādiem jautājumiem ir jāatrod vēl pirms nākotnes profesijas izvēles. Tu jau noteikti esi dzirdējis par to, ka pastāv atšķirība starp karjeru un darbu. Kāda ir atšķirība? Karjera ir tava nākotne – iegūtās prasmes, iemaņas, kontakti un amats. Tas ir tas, ko tu vēlies darīt ilgtermiņā. Pretēji, darbs ir tas, ko tu dari katru dienu saņemot par to atlīdzību – izdari prasīto un dodies mājās. Laika gaitā tu vari nomainīt vairākas darba vietas. Darbs ir tas, kas var palīdzēt tev sasniegt nākotnes mērķus.

DAŽI SVARĪGI JAUTĀJUMI
Pirms profesijas izvēles mēs bieži vien neapzinamies to, kāda ir ikdiena profesijā, to, vai man nevis kaimiņam patiks mans amata nosaukums. Visgrūtākais ir saprast, vai izvēlētā profesija ir tā, kurā tu vēlētos strādāt visu savu mūžu, tādēļ piedāvājam tev iepazīties ar 15 jautājumiem, par kuriem ir ieteicams padomāt vēl pirms profesijas izvēles:

 • Kas tev padodas? – Tavas prasmes, iemaņas.
 • Ko tev patīk darīt atkal un atkal?
 • Vai tu zini, no kā tu vēlies izvairīties savā darbā?
 • Skolotāja/ģimene/ draugi uzskata, ka tev padodas…?
 • Kur tu atrodies pašlaik? Kādi ir tavi līdzšinējie sasniegumi? – Apbalvojumi, sertifikāti, kursi, izglītība, pieredze.
 • Bez kādiem faktoriem tu nespēj iedomāties savu darbu un darba vietu? – Nauda, gandarījums, karjeras izaugsme, vērtības, cilvēki, atrašanās vieta, darba veids, darba laiks.
 • Kas ietekmē tavu profesijas izvēli? – Ģimene, nauda, tu, citi. Kā izpaužas šī ietekme? Ko tu par to domā?
 • Vai tev ir profesijā ietekmīgu cilvēku kontakti? Kādās profesijās?
 • Ko tu vēlies darīt, lai turpmākos 40 gadus būtu laimīgs?
 • Kāda ir tava sapņu profesija? Kādēļ?
 • Kas ir nepieciešams, lai sasniegtu savu sapņu profesiju? Kādi resursi tev ir pieejami jau pašlaik savu sapņu īstenošanai?
 • Ja tu pašlaik nevari sasniegt savu sapņu darbu, ko tu vari apgūt no iepriekšējām atbildēm un, kā to pielāgot citam darbam, profesijai?
 • Kas ir nepieciešams pareizā lēmuma pieņemšanai?
 • Kas tev ir jāuzrunā?
 • Kā tu domā, cik daudz tu vari sasniegt, ja visas pūles un enerģiju novirzīsi personīgajai attīstībai un darbam?

Cerams, ka šis nelielais ieskats tajā, kādus jautājumus ir vērts pārdomāt vēl pirms profesijas izvēles palīdzēja tev vēl vienu reizi pārliecināties par šī lēmuma nozīmīgumu. Vai tu esi atbildējis uz šiem jautājumiem?

Skolas bibliotēkā plauktos vairāku grāmatu izstāde par tēmu - Karjera

Pirmo klašu skolēni iepazīstas ar grāmatu pasauli

Bibliotēka ir grāmatu krātuve, tur dzīvo daudz grāmatu. Bez grāmatas taču nav iedomājama mūsu dzīve, cilvēkam jāmācās, lai kļūtu gudrs un izglītots, bet zināšanas cilvēkam dod grāmata.

Lai tuvāk iepazītos ar krātuvi, kur dzīvo daudz grāmatu, pirmo klašu skolēni devās interesantā un izzinošā ceļojumā uz skolas bibliotēku. Lielākā daļa no bērniem bibliotēkā bija pirmo reizi. Bērni uzzināja, ka katrai grāmatiņai ir sava "mājiņa" ar adresi, ka grāmatām patīk saudzīgas, tīras rokas. Galvenais, grāmatas ir laimīgas, kad tās lasa bērni! Skolēni ar interesi pētīja grāmatas par dinozauriem, pirātiem, princesēm.
Pirmklasnieki secināja, ka uz bibliotēku jāiet vēl, jo ir tik daudz jaunu grāmatu, kuras vēl jāizpēta!

Izstāde

1860. gada 29. janvārī dzimis krievu rakstnieks un dramaturgs Antons Čehovs (158) (krievu: Антон Павлович Чехов) miris 1904. gada 15. jūlijā [v.s.2. jūlijā]) bija krievu īso stāstu rakstnieks un dramaturgs, un tiek uzskatīts par vienu no labākajiem īso stāstu rakstniekiem pasaulē.[1] Par Čehova svarīgākajiem darbiem dramaturģijā tiek uzskatītas četras lugas: “Kaija”, “Tēvocis Vaņa”, “Trīs māsas” un “Ķiršu dārzs”; daudzi rakstnieki un kritiķi augstu novērtējuši arī viņa īsos stāstus. Bibliotēkā ir apskatāma izstāde veltīta rakstniekam “Atcerēsimies Čehovu”.

Skolas bibliotēkā grāmatu plauktos izliktas Čehova grāmatas. Atvērtas grāmatas ar attēliem par Čehova dzīvi.

Pasākums 5. klasēm

2019.gada novembrī 5.klases skolēni sadarbībā ar latviešu valodas skolotājiem tika iepazīstināti ar skolas bibliotēkas elektronisko katalogu ALISE, kā ar to strādāt, un piedalījās krustvārdu mīklas risināšanā. Paldies Elīnai Zaķei,  Jeļenai Muravskai, Marinai Djadenko un Ērikai Rakovskai par sadarbību!