Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas jaunā korpusa foto

Turpinās kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" 2020./2021.m.g.

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas audzēkņi ir patiesi priecīgi, ka , neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, pandēmijas noteikto, stingro ierobežojumu dēļ, kad pasaules redzējums – tikai datora ekrāns, Latvijas radošā mākslas elite piedāvāja bagātu, daudzpusīgu pasākumu spektru digitālā formātā.

Latvijas Skolas somas projekta īstenotājiem izdevās ne tikai paplašināt mūsu audzēkņu redzesloku, papildināt zināšanas, bet dāvāt pozitīvas emocijas, kolosālu noskaņojumu un patiesu prieku par redzēto un dzirdēto, kas tik nepieciešams gan audzēkņiem, gan pedagogiem attālinātā mācību procesa laikā.

Cik svarīgi iedegt prieka dzirkstīti audzēkņu acīs un sirdīs!

Projekts “Skolas soma” 2019./ 2020.m.g. otrajā semestrī

2019./2020.m.g. otrajā semestrī projekta ,,Skolas soma” ietvaros vienai mūsu ģimnāzijas klasei bija iespēja ne tikai virtuāli iepazīt leģendāro personību Žani Lipki, bet arī klātienē apmeklēt un iepazīt mājas- muzeja telpas (viņa ierīkotā ebreju patversme ). Muzejā mūsu ģimnāzijas izglītojamie tikās ar Latvijas Republikas prezidentu Egīlu Levitu.

«Pateicoties projektam “Skolas soma”,15.01.2020. mums bija iespēja apmeklēt Otrā pasaules kara varoņa Žaņa Lipkes memoriālu, par kuru runājām patriotiskajā nedēļā novembrī, diskusijā “Varonība 21.gs.”. Bijām patīkami pārsteigti iepazīt šī cilvēka pašaizliedzību un drosmi, riskējot ar savu dzīvību un ģimeni, viņš bija gatavs glābt savus līdzpilsoņus no drošas nāves.
Memoriāla apmeklējums izvērtās spilgts un atmiņā paliekošs, jo muzejā ieradās Latvijas Valsts prezidents Egīls Levits, kurš tikšanās laikā pievērsa mūsu uzmanību tam, ka šaušalīgie kara laika notikumi nespēja iznīcināt cilvēcību,” stāsta 10.a klase un klases audz.Ērika Rakovska.

2019./2020.mācību gada pasākumi

2019./2020.mācību gadā projektā SKOLAS SOMA RZĢ skolēni turpina aktīvi iepazīt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu. Sadarbojoties ar Lielo ģildi, skolēni iepazīst mūsu valsts bagāto mūzikas kultūru. Sākumskolas skolēniem Latvijas mūziķi organizēja un novadīja interaktīvu mūzikas stundu, demonstrēja sitaminstrumentus, to spēli un iespējas, virtuozi izpildīja pazīstamas mūzikas kompozīcijas, organizēja skolēniem ritma spēli.

Pamatskolas skolēni devās ekskursijās uz Lielo ģildi, ne tikai to apmeklēja, bet arī noklausījās četras kompozīcijas, stīgu instrumentu izpildījumā (Volgana Amadeja Mocarta, Emīla Melngaiļa u.c.).

Skolēni atzīst: «Redzēt muzikantus tik tuvi bija patiešām aizraujoši , skaņdarbi radīja siltas un iedvesmojušas emocijas, sniedza emocionālu gandarījumu. Vispār mūzika ir viens no labākajiem veidiem noteikta laikmeta priekštatu gūšanai, ko uzbūra Lielās ģildes Minsteres zāles atmosfēra. Arhitektūras detaļas- kolonnas, velves , ģerboņu attēli pie sienām- it kā ierauj senajos laikos , notikumos . Varējām iztēloties , ka vietā, kur tagad atrodamies, pirms simts gadiem stāvēja tirgotāji un piedāvāja preces, bagātnieki organizēja sapulces ,rīkoja dzīres un kāzas. Pabijām arī skatuves aizkulisēs un redzējām muzikantu sadzīvi, ikdienu.»

Projekts "Latvijas Skolas Soma" dāvā jaunu pasauli bērniem un pieaugušajiem

Šogad visas Latvijas skolas aktīvi iesaistījās jaunā , neparastā, lietderīgā projektā - "Latvijas Skolas Soma". Latvijas simtgadē projekts ir lielākā dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem.

Projekta mērķis – izpētīt un novērtēt Latvijas kultūras vērtības, dabas resursus, iepazīt inovācijas un panākumus, ko Latvija guvusi ilgā laika periodā.

Projekts ,,Latvijas Skolas soma” /2018.-2019.m.g./

Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas skolēni ir pateicīgi par iespēju piedalīties projektā “Latvijas Skolas Soma”, kas skolēniem deva iespēju apmeklēt lieliskus kultūras pasākumus, iepazīt dažādus mākslas veidus, noskatīties teātra izrādes, multimediju šovus, piedalīties muzeju interaktīvajās nodarbībās.

Projektā skolēni redzēja daudz krāsainu, neaizmirstamu valsts jubilejai veltītu programmu:

  • Deju lielizrādi “Abas malas” - labākais no Latvijas valsts simtgadei veidotajiem skatuves mākslas pasākumiem.
  • Smilšu animācijas teātra šovu – ,,Latvija-mana dzimtene”.
  • M.Čehova Rīgas Krievu drāmas teātrī dokumentālo izrādi- diskusiju ,,Neatkarības bērni”.
  • Šie pasākumi ļāva skolēniem vēstures, sociālo zinību, audzināšanas stundās argumentēti diskutēt par mūsu valsts skaistumu, tautas gara spēku, saglabājot tautas kultūru un tradīcijas cauri gadu simtiem.